Hasmenés enni. Mit érdemes enni hasmenés esetén? Így segíthetsz magadon

Hatásos ételek hasmenés és gyomorrontás esetére A túlzott mértékű étel fogyasztása, ételmérgezés, vírusos vagy bakteriális fertőzés, de akár a stressz is rossz hatással lehet beleink egészséges működésére. A gyomorrontás a kezdeti rossz közérzet után hányingerhez, rosszulléthez, fájdalomhoz, végül pedig hasmenéshez is vezethet.
A probiotikumok egyre népszerűbbek és rengeteg ételben megtalálhatóak, például a joghurtban is. Milyen ételeket kerülj el? Nemcsak azzal érdemes tisztában lenned, hogy mit ehetsz hasmenés alatt, hanem azt is fontos tudnod, hogy mit ne egyél.
Ételek, italok, amiket kerüljön, ha hasmenése van
Bizonyos ételek meghosszabíthatják az állapotodat, vagy súlyosabbá tehetik azt. Kerüld az alábbiakat: Zsíros ételek: sült, panírozott ételek, sok olajjal vagy zsírral készített ételek. Tej, vaj, jégkrém, sajt: még abban az esetben is, ha a hasmenésedet nem laktózintolerancia okozza, érdemes távol tartanod néhány napig a tejtermékektől. Ráadásul átmenetileg érzékeny lehetsz rájuk, még ha általában nincs is velük gondod.
Rovar laboratóriumi munka egyetlen kivétel a probiotikumokban gazdag joghurt.
Alkohol és koffeines italok: hasmenés esetén érdemes kerülni azokat az ételeket és italokat, melyek hatására csak még több folyadékot veszít a szervezeted. Az alkohol és a koffein vízhajtó hatásúak, azaz dehidratálnak.
Édesítőszerek: egyeseknél a mesterséges édesítőszerek hashajtó hatást gyakorolnak az emésztőrendszerre.
Hatásos ételek hasmenés és gyomorrontás esetére
Így ha hasmenésed van, a legjobb, ha elhagyod a cukormentes édességeket és rágógumikat, a diétás italokat és a többi cukorpótló szert. Zöldségek, amik felfúvódást okoznak: bár nagyon fontos, hogy minden nap nagy mennyiségű zöldséget és gyümölcsöt fogyassz, mégis ajánlatos hasmenés esetén elhagyni ezeket, különösen a káposztát, babot, brokkolit és karfiolt, amíg jobban nem leszel.
Melyik mire való? Miből áll a hasmenés elleni diéta? Mit egyek, ha megy a hasam? Általánosságban azt mondhatjuk, hogy a múlni nem akaró hasmenés enyhítésének módja a kiváltó okok megszüntetése, a folyadékbevitel növelése, a gyulladáscsökkentés, a széklet sűrítését elősegítő gyógyszerek, a vízben oldódó rostok szedésevalamint a kímélő étrend.
Ételek, amik romlottak lehetnek: semmiképpen se fogyassz olyan ételeket, melyeket rosszul tárolhattak pl. A nyers hús és hal is problémás lehet.
Egyéb stratégiák Hasmenés enni hasmenés egyik legsúlyosabb következménye a már fentebb is említett dehidratáció lehet. Ha hasmenésed van, tégy meg mindent azért, hogy elegendő folyadékot juttass a szervezetedbe. Fogyassz olyan folyadékot, melyekben só van - a sós levesek például nagyon jól működnek.
Onnan tudod, hogy a szervezeted hidratált, hogy átlátszó a vizeleted. Ha a vizeleted nem tiszta vagy a mennyisége nem elegendő, akkor biztosan nem iszol eleget.
Ha a fenti étrend betartása nem segít, vagy ha a tüneteid tovább tartanak néhány napnál, akkor mindenképp hasmenés enni fel az orvosodat. Ő majd megállapítja, hogy mi okozta a hasmenésedet, és mi a megfelelő kezelés az esetedben. Mit ne egyél vacsorára? A tojásallergia húsvétkor is támad Miért jó kókuszzsírral sütni? Kapcsolódó cikkek.
- Trichocephalosis pinworm
- Mit érdemes enni hasmenés esetén? Így segíthetsz magadon
- Diéta hasmenés idejére - Protexin
- Ezeket az ételeket kerülje, ha hasmenése, hányingere van - EgészségKalauz
- Írta Schuster Borka 0 Olyan még nem volt, hogy egy hasmenés jókor érkezzen, de vannak élethelyzetek és időszakok, amikor főleg kellemetlen lehet.